شهرک صنعتی غیردولتی هشتگرد

شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد با وسعتی بالغ بر ۲۵۰ هکتار، در فاصله‌ی ۹۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد؛ و با جای دادن به حدود یکصد و پنجاه واحد صنعتی زمینۀ اشتغال بیش از ده هزار نفر از هموطنانمان را فراهم نموده است.

head-title

زمین‌های شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد در سال ۱۳۶۷ با مصوبه هیأت دولت وقت در اختیار شرکت عمران شهر جدید هشتگرد قرار گرفت و کار قطعه بندی و واگذاری زمین‌ها و البته اجراء طرح‌های عمرانی و خدماتی از همان دوران آغاز شد.

در سال ۱۳۶۹ نیز صاحبان صنایع مستقر در شهرک اقدام به ثبت شرکتی به نام “شرکت خدماتی شهرک صنعتی هشتگرد” نمودند. وظیفه این شرکت برابر با اساسنامه ابلاغی از سوی وزارت صنایع، اداره شهرک و ارائه کلیه خدمات شهری به واحدهای تولیدی در محدوده شهرک صنعتی بود که نهایتاً این مهم در آذر ماه سال ۱۳۹۲ و با ۲۳ سال تأخیر، با صدور پروانه بهره برداری “شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد” از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صصنعتی ایران اتفاق افتاد. اکنون تمامی مراحل صدور پروانه‌های ساختمانی (پروانه دیوارکشی، پروانه ساختمان و گواهی پایان‌کار) در دفتر شرکت شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد صورت می‌پذیرد.

این شهرک با توجه به قرار گرفتن در مسیر شاهراه ارتباطی و امکانات زیر بنایی خود، از ابتدا مورد اقبال تولید کنندگان قرار گرفته است، به صورتی که تولید کنندگان و برندهای شناخته شده در سطح کشوری و حتی جهانی از جمله شرکت چای احمد تهران، شرکت محصولات کاغذی لطیف، شرکت تولیدی و بازرگانی جی، شرکت صنایع ماشینهای اداری ایران و … شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد را برای استقرار انتخاب نموده‌اند.

در حال حاضر نیز ۶۰ لیتر بر ثانیه آب، ۳۵ مگاوات برق، ۳,۵۰۰ متر مکعب در ساعت گاز و بیش از ۲,۰۰۰خط تلفن مورد نیاز شهرک تأمین شده است.